Usługi:
OCZYSZCZANIE W COLOREST

Oczyszczanie powierzchni

Oczyszczanie powierzchni przy użyciu obróbki strumieniowo-ściernej przeprowadza się w różnych celach. Metoda ta jest wykorzystywana między innymi po to, by usunąć korozję, a także, by przygotować element do dalszej obróbki. Obrabiać przy pomocy piaskowania lub jego odmian można niemal każdą powierzchnię. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie ścierniwa.

W JAKIM CELU OCZYSZCZANIE?

Oczyszczanie powierzchni – w jakim celu się przeprowadza?

Oczyszczać powierzchnie można w różnych celach. Bardzo często stosowanie piaskowania, sodowania czy szkiełkowania jest wykorzystywane po to, by przygotować element do dalszej obróbki, na przykład malowania proszkowego. Aby barwnik dokładnie przylegał do powierzchni, musi zostać ona pozbawiona zanieczyszczeń i wygładzona, ale także należy zapewnić jej odpowiednią chropowatość, która będzie sprzyjać przywieraniu drobinek farby. Istotne jest także całkowite usuwanie korozji, które należy przeprowadzić przed przystąpieniem do malowania.

Oczyszczanie powierzchni za pomocą obróbki strumieniowo-ściernej wykonuje się także (jako pierwszy etap procesu zabezpieczenia elementów przed korozją) po to, by zabezpieczyć elementy przed korozją. Odpowiednio dobrane ścierniwo uderzając o czyszczony materiał, wygładza i usuwa zadziory i wgłębienia, które mogłyby stanowić ognisko rdzy. Zamyka także mikropory powierzchni, wzmacniając ją i zwiększając jej odporność na działanie czynników zewnętrznych. Piaskowanie jest uniwersalną metodą wykorzystywaną w walce z rdzą, ponieważ nie tylko przed nią zabezpiecza, ale służy także do usuwania powstałej już korozji.

Indywidualna wycena:
ELIMINACJA RDZY

Usuwanie korozji

Korozja powoduje stopniową degradację elementów metalowych, a ponadto obniża ich walory estetyczne. Walka z rdzą nie jest łatwa, o czym z pewnością wiedzą właściciele pojazdów, którzy zaobserwowali na karoserii nieestetyczne rude plamy, bądź pęcherze pod którymi kryje się rdza. Jak zatem radzić sobie z rdzewieniem? Przede wszystkim należy oczyścić powierzchnię, do czego idealnie sprawdzi się obróbka strumieniowo-ścierna w połączeniu z zastosowaniem preparatów antykorozyjnych.

Kiedy natomiast rdza już się pojawiła, najważniejsze jest jej całkowite wyeliminowanie. Do usuwania korozji należy przystąpić w sposób kompleksowy, ponieważ samo zamaskowanie nieestetycznych wykwitów nie przyniesie skutku. Uszkodzone fragmenty muszą zostać usunięte w całości, a jeśli rdza występuje na powierzchni, można pozbyć się jej przy pomocy piaskowania. Usuwanie korozji warto przeprowadzić od razu po jej zaobserwowaniu, aby nie dopuścić do dalszej degradacji materiału.

ELIMINACJA RDZY

Usuwanie starego lakieru

Jeśli planujesz malowanie danego elementu, najpierw należy pozbyć się obecnych powłok malarskich. Usuwanie starego lakieru jest konieczne, aby przywrócić powierzchni gładkość i usunąć ewentualne nierówności, zadziory i zanieczyszczenia. W tym celu bardzo dobrze sprawdza się obróbka strumieniowo-ścierna, która pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie elementu w takim stopniu, jaki jest niezbędny do prowadzenia dalszych prac. Usunięcie warstwy starego lakieru zawsze należy wykonywać, dobierając odpowiedni rodzaj ścierniwa.

Jest to bardzo ważne, by nie uszkodzić obrabianej powierzchni. Pozbywanie się warstw lakierniczych często jest połączone z usuwaniem korozji i stanowi kompleksowy proces przygotowywania elementu do dalszej obróbki.