Usługi:
ŚRUTOWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH

Śrutowanie konstrukcji stalowych

Śrutowanie konstrukcji stalowych to proces obróbki, który jest wykorzystywany w wielu branżach. Stal jest uniwersalnym materiałem, który służy do wytwarzania różnego typu elementów. Aby prawidłowo spełniały one swoją funkcję, muszą zostać najpierw odpowiednio oczyszczone i zabezpieczone. Śrutowanie konstrukcji sprawdza się w tym celu bardzo skutecznie.

PRZEBIEG ŚRUTOWANIA

Śrutowanie konstrukcji stalowych
– jak przebiega?

Śrutowanie jest procesem obróbki, który polega na poddawaniu danego materiału działaniu ścierniwa podawanego pod wysokim ciśnieniem. Uderzając o powierzchnię drobinki odrywają zanieczyszczenia, korozję i stare powłoki malarskie, pozostawiając ją czystą i przygotowaną do dalszej obróbki. W procesie produkcji elementów stalowych śrutowanie jest stosowane bardzo często. Zaletą tej metody jest dużą szybkość i wydajność pracy, a także atrakcyjny efekt końcowy.

Śrutowanie konstrukcji stalowych odbywa się w specjalnej komorze, w której umieszcza się obrabiany element. Wielkość komory musi być dostosowana do rozmiarów czyszczonych obiektów. W niektórych branżach wykorzystuje się pomieszczenia robocze, w których można umieszczać całe pojazdy czy nawet wagony kolejowe. Zwykle komory do śrutowania są mniejsze i pozwalają na obróbkę na przykład elementów ogrodzeń.

Indywidualna wycena:
CEL ŚRUTOWANIA

Śrutowanie konstrukcji – w jakim celu się wykonuje?

Stal jest materiałem wytrzymałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych, może jednak być podatna na korodowanie. Aby tego uniknąć, należy ją odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. Śrutowanie konstrukcji stalowych przeprowadza się więc przede wszystkim po to, aby poprawić właściwości stali i wydłużyć jej żywotność.

Śrutowanie konstrukcji stalowych sprawia, że stają się one jednolite, a także pozbawione zadziorów, zendry hutniczej i walcowniczej. Proces ten nadaje powierzchni pożądaną chropowatość, dzięki czemu nakładana w późniejszym etapie farba lepiej do niej przylega. Głównym celem jest jednak zabezpieczenie przed korozją. Stal poddana śrutowania jest na nią zdecydowanie mniej podatna.

CZYM ŚRUTOWAĆ?

Czym śrutuje się stal?

Wśród ścierniw wykorzystywanych do śrutowania stali wyróżnia się wiele różnych materiałów. Jednym z chętniej stosowanych jest śrut staliwny łamany. Pozwala on na bardzo skuteczne usunięcie powłok lakierniczych, a także pozostawia chropowatą powierzchnię podatną na dalszą obróbkę. Dobór ścierniwa zawsze powinien być uzależniony od stopnia zanieczyszczenia danego elementu i efektu końcowego, który chce się uzyskać. Wspomniany śrut staliwny może być stosowany także do czyszczenia konstrukcji żeliwnych.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do śrutowania.

3.

Realizacja usługi śrutowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wyśrutowania element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się śrutowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!