Usługi:
Strona główna » Piaskowanie » Piaskowanie metalu
PIASKOWANIE

Piaskowanie metalu

Piaskowanie metalu to proces, który polega na poddaniu obiektu obróbce strumieniowo-ściernej. Mówiąc prościej – metalowa powierzchnia jest szlifowana przez drobinki odpowiednio dobranego materiału aplikowane pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu można nadać jej pożądaną gładkość, usunąć stare powłoki malarskie, a także przygotować ją do dalszych działań, na przykład malowania proszkowego.

Czytaj dalej
Proces realizacji…
PIASKOWANIE

Piaskowanie metalu – dostępne metody

Piaskowanie metali przeprowadza się przy użyciu różnego typu narzędzi. Do najczęściej stosowanych należą te, których można używać ręcznie, na przykład pistolety podające na powierzchnię ścierniwo pod wysokim ciśnieniem, a także specjalistyczne piaskarki w formie komór, w których umieszcza się obiekt poddawany obróbce.

Obie metody mają swoje zalety i wady, dlatego planując piaskowanie metalu, warto wybrać sposób najlepiej dopasowany do rodzaju elementu oraz oczekiwanego efektu. Piaskowanie metali prowadzone ręcznie sprawdzi się w zastosowaniach mniej profesjonalnych – można wykonać je w domu, by oczyścić dowolny metalowy przedmiot przed malowaniem.
Jeśli natomiast zależy Ci na idealnym efekcie, który uwzględni parametry powierzchni, a także zapewni dokładnie określony efekt końcowy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Cena piaskowania metalu jest uzależniona od różnych czynników, dlatego dobrze jest wcześniej zapoznać się z cennikiem konkretnego wykonawcy.
Czytaj dalej
Indywidualna wycena:
Wypełnij formularz
PIASKOWANIE

Piaskowanie metali – rodzaje materiałów ściernych

Wybór metody piaskowania metalu to nie wszystko. Kluczowe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniego ścierniwa, czyli materiału, który w formie drobinek zostanie zaaplikowany na powierzchnię. Do najczęściej stosowanych w obróbce metali należą:

  • piasek kwarcowy,
  • kulki szklane,
  • żużel,
  • szlaka pomiedziowa,
  • elektrokorund,
  • garnet,
Czytaj dalej

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje przeznaczenie, w którym sprawdza się najlepiej. Przykładowo, piasek kwarcowy bardzo skutecznie oczyszcza metale z korozji, natomiast elektrokorund stosuje się do nadawania powierzchniom chropowatej faktury.
Ścierniwa dobiera się również pod względem średnicy ziaren – w zależności od spodziewanego efektu. Cena piaskowania metali zwykle jest uzależniona od rodzaju stosowanego materiału ściernego. Chodzi tutaj nie tylko o koszt uzyskania danego ścierniwa, ale także o możliwość ponownego wykorzystania materiału lub jej brak.

PIASKOWANIE

Do czego wykorzystuje
się piaskowanie metalu?

Czytaj dalej

Piaskowanie metali jest bardzo skuteczną metodą oczyszczania powierzchni, ale do czego konkretnie się go używa? Zastosowań jest bardzo wiele. Przede wszystkim piaskowanie metalu stanowi pierwszy etap malowania proszkowego różnych elementów. W ten sposób przygotowuje się zarówno obiekty o dużych gabarytach, które posłużą do budowania konstrukcji stalowych, jak i drobne elementy, na przykład części samochodowe. Cena piaskowania metali jest uzależniona przede wszystkim od wielkości i kształtu obiektu poddawanego obróbce.
Branża motoryzacyjna to obszar, w którym trudno sobie wyobrazić zrezygnowanie z piaskowania metali. Jest ono wykorzystywane do usuwania rdzy podczas regeneracji karoserii i felg, ale także do czyszczenia silników i ich podzespołów. Piaskuje się nie tylko stare, zanieczyszczone elementy, ale także te, które dopiero posłużą do budowy pojazdów, maszyn czy konstrukcji.

Zobacz również:
PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
Więcej informacji tutaj!
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do piaskowania.

3.

Realizacja usługi piaskowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wypiaskowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!

Wypełnij formularz