Usługi:
SODOWANIE W COLOREST

Sodowanie drewna

Drewno jest materiałem o specyficznej strukturze, dlatego profesjonalnie przeprowadzone oczyszczanie powinno uwzględniać jej charakterystykę. Jaką metodę zatem wybrać? Sodowanie drewna pozwala uzyskać najlepsze rezultaty – pozostawia powierzchnię wolną od zanieczyszczeń, a przy tym jest dla niej delikatne i w żaden sposób jej nie uszkadza. Jaka jest cena sodowania drewna i czy warto je zlecać?

CHARAKTERYSTYKA

Sodowanie drewna – charakterystyka

Sodowanie jest jednym z rodzajów obróbki strumieniowo-ściernej, która polega na poddawaniu czyszczonej powierzchni działaniu ścierniwa w postaci sody oczyszczonej. Drobinki są nanoszone za pomocą powietrza lub cieczy pod wysokim ciśnieniem. Uderzając o obrabiany element, rozpryskują się, odrywając zabrudzenia. Dlaczego jest to metoda polecana w przypadku drewna?

Ponieważ drewno jest materiałem o specyficznej strukturze. Każdy jego gatunek ma nieco inną twardość i gęstość. Dlatego stosując inne metody niż sodowanie drewna, łatwo można by je uszkodzić. Kolejnym powodem, dla którego stosowanie sody jest optymalnym rozwiązaniem, jest brak skutecznych alternatyw. Czyszczenie ręczne, na przykład przy użyciu papieru ściernego lub szlifierki jest czasochłonne i nie daje tak dobrych rezultatów. Sodowanie pozwala na oczyszczenie nawet najbardziej ukrytych miejsc, do których narzędzia stolarskie nie mogłyby dotrzeć.
Sodowanie bardzo dobrze sprawdzi się podczas odnawiania starych mebli, także antycznych. Może stanowić pierwszy etap procesu ich renowacji. Soduje się jednak nie tylko meble, ale także ramy okien, drzwi czy nawet domy z bali.
Jeśli interesuje Cię cena sodowania drewna, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę, która uwzględni zakres prac.

Indywidualna wycena:
BENEFITY SODOWANIA

Zalety sodowania drewna

Sodowanie drewna jest procesem, który przebiega delikatnie, bez naruszania struktury materiału. Czy jednak można mieć zaufanie do jego skuteczności? Zdecydowanie tak. Wykorzystanie tej metody niesie za sobą liczne korzyści. Oto wybrane z nich:

  • skuteczne czyszczenie trudno dostępnych miejsc,
  • możliwość uzyskania idealnie czystej, gładkiej powierzchni,
  • możliwość stosowania farb i impregnatów od razu po sodowaniu,
  • proces jest obojętny dla zdrowia ludzi,
  • soda jest materiałem w pełni ekologicznym,
  • brak konieczności żmudnego sprzątania po czyszczeniu.

Osoby zajmujące się obróbką drewna doceniają sodę ze względu na to, że pozostawia powierzchnię idealnie odtłuszczoną, co sprawia, że impregnaty mogą być aplikowane bezpośrednio po sodowaniu drewna. Ponadto, soda sprawia, że drewno staje się bardziej chłonne i można nałożyć na nie więcej preparatu zabezpieczającego.

CENY SODOWANIA DREWNA

Sodowanie drewna
– cena

Mało która metoda obróbki daje tak dobre rezultaty, jak profesjonalne sodowania drewna. Cena usługi nie należy jednak do najniższych. Jest to kwestia, która może odstraszać potencjalnych klientów, warto jednak przyjrzeć się temu aspektowi bliżej. Jak zostało wspomniane, nie ma skutecznej alternatywy dla sodowania, która dawałaby tak dobre rezultaty w tak krótkim czasie. Sodowanie drewna trwa bardzo krótko. Już w kilkanaście minut można oczyścić w ten sposób wybrany element.

Zlecając usuwanie zabrudzeń w inny sposób lub podejmując się tego samodzielnie, musisz poświęcić wiele godzin na mozolne szlifowanie, a efekt niekoniecznie będzie zgodny z oczekiwanym. Dlatego cena sodowania drewna nie powinna dziwić. Proces ten jest niezwykle skuteczny, a przy tym delikatny, dzięki czemu zapewnia idealny wygląd obrabianej powierzchni.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sodowania drewna lub poznać szczegółowy cennik, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością udzielimy Ci wszelkich informacji.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do sodowania.

3.

Realizacja usługi sodowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie sodowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się sodowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!