Usługi:
PIASKOWANIE

Piaskowanie elementów

Piaskowanie elementów stalowych stanowi jedną z najskuteczniejszych metod ich oczyszczenia i przygotowania do dalszej obróbki, na przykład do malowania proszkowego. Aby proces przebiegał skutecznie, należy dobrać odpowiedni rodzaj i frakcje ścierniwa. Jak przeprowadza się piaskowania małych elementów i gdzie takie działania znajdują zastosowanie?

PIASKOWANIE

Piaskowanie elementów metalowych – zastosowanie

Piaskowanie elementów z metalu znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Metal jest materiałem o bardzo szerokiej gamie zastosowań, ale aby części z niego wykonane właściwie spełniały swoją funkcję, muszą zostać odpowiednio przygotowane. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu piaskowanie elementów metalowych, dzięki czemu można uzyskać fakturę o pożądanej szorstkości, a także zmieniać kształt poszczególnych obiektów. Najczęściej jednak piaskowanie elementów stalowych stanowi pierwszy etap malowania proszkowego.

Aby barwnik mógł idealnie przylegać do powierzchni, musi zostać ona oczyszczona z zabrudzeń i starych powłok malarskich, a także musi zostać jej nadana odpowiednia szorstkość. W tym celu idealnie sprawdza się właśnie piaskowanie elementów metalowych. Dzięki dobraniu właściwego rodzaju i frakcji ścierniwa można uzyskać niemal dowolną fakturę.
Indywidualna wycena:
PIASKOWANIE

Piaskowanie małych elementów

Warto podkreślić, że rozmiar obiektów nie ma tutaj znaczenia. Piaskowaniu elementów stalowych można poddawać duże powierzchnie czy fragmenty konstrukcji stalowych, które wykorzystuje się do budowy maszyn i urządzeń, a nawet budowli. Jednocześnie bardzo popularne jest piaskowanie małych elementów. Wykorzystuje się je na przykład w branży motoryzacyjnej, gdzie w ten sposób obrabia się między innymi:

 • felgi,
 • podzespoły nadwozia,

 • wały,

 • korbowody,

 • głowice,

 • miski olejowe,

 • bloki silnika.

W zależności od rodzaju piaskowania elementów i ich charakterystyki należy dobrać rodzaj ścierniwa. Bierze się pod uwagę między innymi materiał wykonania danego przedmiotu, jego zastosowanie, pożądany stopień szorstkości, a także walory wizualne. Najistotniejsze jest takie dobranie parametrów substancji ściernej, aby nie uszkodziła czyszczonej powierzchni. Im delikatniejszy materiał poddaje się piaskowaniu elementów metalowych, tym stosuje się niższe ciśnienie oraz drobniejszą frakcję ścierniwa

PIASKOWANIE

Piaskowanie elementów metalowych – rodzaje ścierniwa

Piaskowanie elementów stalowych zgodnie z definicją polega na użyciu ścierniwa w postaci drobnego piasku kwarcowego. Jest to uniwersalny materiał, który w wielu zastosowaniach daje bardzo dobre rezultaty. W zależności od typu powierzchni, stanu jej zanieczyszczenia, a także efektu, jaki chce się uzyskać, dobiera się określoną frakcję piasku. Im grubsze ziarna, tym czyszczenie przebiega bardziej agresywnie, dlatego podczas piaskowania elementów delikatnych, należy wybrać ścierniwo drobne w połączeniu z niskim ciśnieniem, pod którym będzie aplikowane.

Często podczas piaskowania elementów stalowych zamiast piasku kwarcowego wykorzystuje się inne materiały, w tym między innymi:

 • szkło,
 • sodę oczyszczoną,
 • szlakę pomiedziową,
 • elektrokorund.

Każdy z nich zapewnia nieco inny efekt końcowy, dlatego, jeśli chcesz zlecić piaskowanie elementów metalowych, skorzystaj ze wsparcia fachowców, którzy dobiorą najlepszy typ ścierniwa dla danego zastosowania. W naszej ofercie znajdziesz usługi piaskowania małych elementów przy wykorzystaniu różnych technik i wielu rodzajów materiałów ściernych. Służymy także profesjonalnym doradztwem w dziedzinie piaskowania elementów stalowych i metalowych.
PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do piaskowania.

3.

Realizacja usługi piaskowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wypiaskowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!