Usługi:
SODOWANIE W COLOREST

Sodowanie karoserii

Karoseria samochodu stanowi dla wielu kierowców wizytówkę pojazdu, dlatego przykładają oni dużą wagę do tego, by blaszane elementy nadwozia prezentowały się idealnie. Niestety często ulegają one uszkodzeniom, zarysowaniom czy zmatowieniu lakieru. Jak doprowadzić je do pięknego wyglądu? Dobrym rozwiązaniem jest sodowanie karoserii. Na czym to polega?

SODOWANIE KAROSERII

Sodowanie karoserii – dlaczego się sprawdzi?

Sodowanie karoserii samochodu jest polecanym rozwiązaniem, ponieważ ten sposób obróbki strumieniowo-ściernej jest delikatny dla czyszczonych powierzchni. Można go stosować do czyszczenia aluminium, a nawet drewna, dlatego tym bardziej karoseria samochodowa będzie w pełni bezpieczna.
Sodowanie karoserii polega na poddaniu jej działaniu drobinek sody oczyszczonej nanoszonej pod wysokim ciśnieniem. W wyniku zderzenia z blachą cząsteczki rozpadają się, usuwając zanieczyszczenia i powłoki lakiernicze. Dlatego właśnie sodowanie karoserii samochodu jest bardzo skutecznym sposobem, aby ja oczyścić i przygotować do dalszej obróbki, która zwykle polega na malowaniu proszkowym.
Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą, pytaj o cenę sodowania karoserii. Koszt przeprowadzenia takiego procesu różni się ze względu na różne czynniki.

Indywidualna wycena:
EFEKT SODOWANIA

Sodowanie karoserii samochodu – jaki efekt daje?

Oferowane przez nas sodowanie pozwala pozbyć się nie tylko zanieczyszczeń, ale także niechcianej powłoki lakierniczej. Jeśli zatem chcesz pomalować nadwozie na nowy kolor, najpierw trzeba usunąć starą farbę. Sodowanie karoserii samochodu sprawdzi się tutaj bardzo dobrze. Metoda ta działa szybko i bardzo skutecznie – natychmiast odrywa lakier od blachy, nie powodując żadnych uszkodzeń i pozostawiając powierzchnię gładką. Jakie zalety ma sodowanie?

  • ekologiczność,
  • szybkość działania,
  • dokładność,
  • delikatność,
  • skuteczność,
  • uniwersalność,

Sodowanie karoserii odbywa się bardzo szybko. Drobinki sody wykazują bardzo silne, a jednocześnie bezinwazyjne działanie. Dlatego jest to metoda, której nie da się zastąpić ręczną obróbką – żadne narzędzie nie jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc tak dokładnie, jak cząsteczki sody. Kolejną zaletą tej metody jest brak konieczności zabezpieczania elementów nadwozia, które nie wymagają czyszczenia. Sodowanie, w przeciwieństwie do innych sposobów obróbki nie ma na nie negatywnego wpływu.
Czyścimy nadwozia w różnych typach pojazdów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz sodowanie karoserii – cena usługi zwykle jest uzależniona od zakresu i czas prowadzonych prac. Zawsze warto ustalić kosztorys przed zleceniem usługi, ponieważ ostateczny koszt może być zmienny.

SODOWANIE NA KOROZJE

Antykorozyjne
sodowanie karoserii

Opisana powyżej metoda działania znajduje zastosowanie przede wszystkim w sytuacjach, w których nadwozie ma zostać oczyszczone z lakieru i poddane ponownemu malowaniu. Tego typu sodowanie karoserii wykorzystuje się głównie wtedy, gdy blacha nie ma poważniejszych uszkodzeń, wżerów czy gniazd korozji.
Sodowanie karoserii można jednak przeprowadzić także metodą inwazyjną, która pozwoli na wgłębne pozbycie się rdzy i uzyskanie naturalnego koloru stali. W tym przypadku dobiera się inną frakcję ścierniwa i stosuje wyższe ciśnienie. Tak intensywne oczyszczanie daje bardzo dużą skuteczność i pozwala wyeliminować ogniska korozji z uszkodzonej karoserii.
W zależności od wybranego sposobu oczyszczania cena sodowania karoserii może się różnić. Jeśli chcesz poznać szczegóły lub otrzymać indywidualną wycenę, zachęcamy do kontaktu.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do sodowania.

3.

Realizacja usługi sodowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie sodowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się sodowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!