Usługi:
MALOWANIE

Malowanie konstrukcji stalowych

Elementy stalowe należy odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych. Opady, wilgoć, mocne nasłonecznienie, wiatr, a także zanieczyszczenia powietrza mogą mieć bardzo niszczycielski wpływ na powierzchnie wykonane ze stali – prowadząc co ich rdzewienia, a w efekcie do rozpadu. Realizujemy malowanie konstrukcji stalowych metodą natryskową, przy wykorzystaniu różnego rodzaju farb. W naszej pracy stosujemy nowoczesną aparaturę, której użycie poprzedzamy przygotowaniem danej nawierzchni, stosując w tym celu m.in. piaskowanie lub czyszczenie wysokociśnieniowe. 

MALOWANIE

Czym jest natryskowe malowanie konstrukcji stalowych

Malowanie konstrukcji stalowych ma za zadanie chronić przed korozją. W tym celu specjalista korzysta z agregatu oraz natryskowego pistoletu. Wyrzuca on farbę pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu pokryta nią powierzchnia jest zabezpieczona bez prześwitów, nierówności czy zgrubień. Wszystko to ma służyć ochronie danego elementu przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych.

Malowanie konstrukcji stalowych umożliwia:

  • zabezpieczyć elementy przed zniszczeniem pod wpływem czasu oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych,
  • dokładnie zabezpieczyć elementy o skomplikowanym kształcie,
  • nadać danej konstrukcji atrakcyjny wizualnie wygląd, dopasowany do konkretnych potrzeb.

 

Natryskowe malowanie konstrukcji stalowych przebiega w kilku etapach. Wszystko rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia konstrukcji. Następnie (lub zamiennie) realizowane jest mycie powierzchni, a także jej odtłuszczenie. Po tych krokach można rozpocząć malowanie, najpierw podkładem, a następnie właściwe malowanie natryskowe, przy wykorzystaniu farby o konkretnych właściwościach. Efekt końcowy jest wart wykonania wszystkich pomniejszych kroków. Zabezpiecz odpowiednio stalowe elementy konstrukcyjne lub przemysłowy sprzęt już dzisiaj!

Indywidualna wycena:
MALOWANIE

Malowanie natryskowe konstrukcji stalowych

Dla skutecznej realizacji liczy się wykorzystanie odpowiedniej aparatury. Malowanie natryskowe konstrukcji stalowych przeprowadzamy z wykorzystaniem urządzeń takich jak Wiwa Professional 24071. To nowoczesny agregat dedykowany do malowania hydrodynamicznego. To profesjonalny sprzęt przeznaczony do użytku przemysłowego. Co go wyróżnia? Skuteczność działania. Agregat w połączeniu z kompresorem są dostosowane do wytwarzania ciśnienia malowania, sięgające nawet 460 bar. Urządzenie umożliwia natryskiwać różnego typu materiały z cząstkami ściernymi, szkłem, a także tworzywa wieloskładnikowe oraz epoksydowe. Można wykorzystywać go do malowania powłok przeciwpożarowych oraz materiałów izolacyjnych.

 

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu danej powierzchni oraz najlepszej aparaturze, wedle życzeń klienta, możemy nałożyć na stalową powierzchnię praktycznie wszystkie rodzaje farb, w tym:

 

  • farby antykorozyjne, 
  • farby nawierzchniowe, 
  • farby epoksydowe, 
  • farby poliuretanowe.
MALOWANIE

Kompleksowe czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych

Warto wiedzieć, że czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych to usługi, które idą ze sobą w parze. Bez właściwego oczyszczenia i przygotowania danej powierzchni nie warto nawet myśleć o nałożeniu trwałej warstwy ochronnej. Powierzchnia, która była piaskowana lub intensywnie czyszczone wymaga jednocześnie zabezpieczenia, w postaci wykorzystania odpowiednio dobranej farby. 

 

W COLOREST przygotowujemy powierzchnię do malowania. W jaki sposób? Zależnie od życzeń klienta oraz rodzaju nawierzchni, może odbywać się to przez piaskowanie, albo też mycie wysokociśnieniowe. Ta druga opcja jest zalecana w przypadku powierzchni, które nie nadają się do piaskowania, jak na przykład blachy. Nasze usługi oferujemy także w przypadku realizacji na wysokości. Dysponujemy zestawem rusztowań, które umożliwiają bezpieczne nakładanie farby na powierzchnie na wysokości do 12 metrów. Istnieje także możliwość posłużenia się podnośnikiem koszowym. Skontaktuj się z nami, aby ustalić wszelkie szczegóły danej realizacji i poznać jej estymowany koszt.

MALOWANIE

Malowanie konstrukcji stalowych – cennik

Jak korzystnie przeprowadzić i zrealizować malowanie konstrukcji stalowych? Cennik tego typu usług będzie różnił się w zależności od poszczególnych wykonawców i rodzaju wykorzystywanych materiałów. Warto jednak porównać dostępne opcje i dobrze zorientować się w dostępnych rozwiązaniach. Planując malowanie konstrukcji stalowych, ważnym wyznacznikiem będzie cena za metr. Dzięki temu najłatwiej zestawić ze sobą oferty z różnych miejsc i wybrać wykonawcę, któremu można zaufać.

W COLOROEST zajmujemy się malowaniem konstrukcji stalowych, jak również wcześniejszym ich przygotowaniem, na przykład poprzez profesjonalnie wykonane piaskowanie, które ułatwi położenie równomiernej i gładkiej warstwy farby, bez ryzyka korodowania stali. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą – napisz do nas, a uzyskasz wszystkie niezbędne informacje odnośnie realizacji. Zapraszamy!

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do maloania.

3.

Realizacja usługi malowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie pomalowany element do dalszej obróbki!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!