Usługi:
SZKIEŁKOWANIE SILNIKA

Szkiełkowanie silnika

Silnik to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów każdego pojazdu. Od jego parametrów oraz stanu technicznego zależy wydajność, komfort oraz ekologia jazdy, dlatego warto zadbać o to, by każda jego część była w nienagannym stanie. Jednym z polecanych działań jest szkiełkowanie silnika. Jak ono przebiega?

PO CO SZKIEŁKOWANIE?

Szkiełkowanie silników – po co się je przeprowadza?

Silnik jest zbudowany z podzespołów, które muszą być niezwykle wytrzymałe i odporne na szereg czynników. Biorą w udział w procesach, które narażają je na działanie wysokich temperatur, zmiennego ciśnienia, a także wpływ substancji chemicznych. Mogłoby się więc wydawać, że szkiełkowanie silników jest procesem zbędnym, ponieważ części wchodzące w skład motoru są „niezniszczalne”.

Niestety, mimo wysokiej odporności na działanie sił o dużej wartości, podzespoły silnika z czasem mogą ulegać degradacji. Szkiełkowanie silników ma zatem na celu przywrócenie im pierwotnych parametrów, a szczególności zadbanie o pożądaną gładkość danych części, która ma wpływ na proces spalania paliwa i ruch poszczególnych elementów. Taka usługa nie zawsze przebiega w ten sam sposób, dlatego cena szkiełkowania silnika może się różnić w zależności od zaawansowania prac, które są niezbędne do wykonania.
Indywidualna wycena:
JAK PRZEBIEGA?

Szkiełkowanie silnika
– jak przebiega?

Szkiełkowanie silnika to proces, który polega na poddaniu elementów składowych motoru działaniu ścierniwa nakładanego pod wysokim ciśnieniem powietrza lub płynu. Do jego przeprowadzenia, zgodnie z nazwą, wykorzystuje się drobne szklane elementy, które działają bardzo skutecznie, a jednocześnie delikatnie. Jest to ważne, ponieważ stan powierzchni poszczególnych podzespołów ma ogromny wpływ na pracę całego systemu. Szkiełkowanie silników dotyczy przede wszystkim elementów takich jak:

  • wały,
  • korbowody,
  • misy olejowe,
  • głowice,

  • tłoki,
  • kolektory,
  • obudowy skrzyń biegów.
Warto podkreślić, że silnik składa się z wielu elementów i nie każde z nich mogą być poddawane procesowi szkiełkowania. Niektóre, takie jak łożyska, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone.
Szkiełkowanie silników polega na umieszczeniu ich poszczególnych części w specjalnej komorze, w której następuje aplikowanie ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. Operator wykonuje prace ręcznie, dlatego precyzja wykonania jest bardzo wysoka. Nie zawsze szkiełkowaniu silnika poddaje się jego wszystkie elementy. Czasami taki zabieg można wykonać tylko na niektórych z nich, na przykład na samej obudowie.
Jeśli interesuje Cię szkiełkowanie silnika? Cena realizacji będzie uzależniona od wielkości konkretnego zlecenia. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę usługi.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do szkiełkowania.

3.

Realizacja usługi szkiełkowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wyszkiełkowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się szkiełkowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!