Usługi:
SZKIEŁKOWANIE W COLOREST

Szkiełkowanie

Szkiełkowanie jest to metoda obróbki, której zasada działania jest bardzo zbliżona do piaskowania. Tutaj także wykorzystuje się materiał ścierny, który ma za zadania oczyścić i wygładzić powierzchnię. Jednak zamiast piasku kwarcowego wykorzystuje się drobne szklane kuleczki. Szukasz szkiełkowania w Krakowie? Zobacz, na jaki rodzaj usług możesz liczyć.

Nasze usługi obejmują:

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie felg

Szkiełkowanie silnika

Szkiełkowanie stali nierdzewnej

NA CZYM POLEGA?

Szkiełkowanie – na czym to polega?

Szkiełkowanie to jeden z rodzajów obróbki strumieniowo-ściernej. Jako ścierniwa używa się tu, zgodnie z nazwą, szkła, które występuje w postaci drobnych kuleczek. Są one dostępne w różnych frakcjach, a konkretny rodzaj ziaren dobiera się do typu powierzchni. Uziarnienie ma także duży wpływ na otrzymany efekt końcowy – szkiełkowanie na połysk wymaga zastosowania najmniejszych ziaren, natomiast w przypadku chęci uzyskania perłowego wykończenia, drobiny są większe.

Jeśli szukasz usługi szkiełkowania w Małopolsce, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Specjalizujemy się w obróbce strumieniowo-ściernej, dlatego nie tylko poddamy obróbce dowolną powierzchnię, nadając jej pożądane parametry, ale także doradzimy Ci, jaki rodzaj szkiełkowania sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku.

Indywidualna wycena:
DOSKONAŁE EFEKTY

Zastosowanie szkiełkowania

Szkiełkowanie daje doskonałe efekty w przypadku wielu powierzchni poddawanych obróbce. Gdzie przede wszystkim znajduje zastosowanie i dlaczego niekiedy sprawdza się lepiej niż użycie tradycyjnego piasku kwarcowego?

Piaskowanie nie zawsze jest bezpieczne dla czyszczonego obiektu. Kwarcowy piasek ma ostre krawędzie, które mogą uszkadzać najdelikatniejsze materiały, takie jak na przykład podatne na obróbkę aluminium. Dlatego jako alternatywę warto wybrać szkiełkowanie. Jest ono w pełni bezpieczne dla struktury materiału, a jednocześnie zapewnia bardzo dokładne oczyszczanie. Co więcej, wykazuje niezwykle wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń oleistych.

Szkiełkowanie na połysk lub z wykończeniem satynowym wykorzystuje się przede wszystkim do obróbki:

Nasza oferta obejmuje następujące rodzaje szkiełkowania:

  • elementów ze stali nierdzewnej,
  • elementów z aluminium,
  • podzespołów silników samochodowych.

Szkiełkowanie jest bardzo przydatne zwłaszcza w trzecim przypadku, czyli w branży motoryzacyjnej. Wysoka skuteczność w czyszczeniu ze smarów, olejów i innych tłustych zanieczyszczeń sprawdza się w przypadku silników, które na taki rodzaj zabrudzeń są najbardziej narażone. Co więcej, części takie jak głowice, korbowody, wały czy misy olejowe są wbrew pozorom bardzo delikatne. Nie można zatem zastąpić szkiełkowania inną metodą, taką jak śrutowanie czy piaskowanie.

Szkiełkowanie w Małopolsce – gdzie zlecać usługi?

Jeśli szukasz usług szkiełkowania w Krakowie lub okolicach, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Podczas powierzania elementów fachowcom, warto zwracać uwagę, czy działają oni zgodnie ze sztuką. Jest to szczególnie istotne w przypadku piaskowania delikatnych części samochodowych.

Jako wykonawcy w dużym doświadczeniem w szkiełkowaniu, dajemy gwarancję skutecznie i bezpiecznie przeprowadzonej usługi. Możesz także określić, jaki typ wykończenia Cię interesuje – wykonamy szkiełkowanie na połysk, satynowe czy o wykończeniu perłowym.