Usługi:
SODOWANIE W COLOREST

Sodowanie

Sodowanie to jedna z metod, która może stanowić alternatywę dla tradycyjnego piaskowania. Dlaczego warto się nią zainteresować? Przede wszystkim soda oczyszczona w formie ścierniwa jest bezpieczna dla czyszczonej powierzchni, a także dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Ponadto jej zastosowanie jest uniwersalne, więc można obrabiać z jej pomocą niemal dowolne elementy.

Nasze usługi obejmują:

Sodowanie drewna

Sodowanie karoserii

Sodowanie aluminium

NA CZYM POLEGA?

Sodowanie – na czym to polega?

Podobnie jak w przypadku innych metod obróbki strumieniowo-ściernej, tutaj także mamy do czynienia ze ścierniwem, które pod wysokim ciśnieniem jest nanoszone na powierzchnię, która wymaga oczyszczenia i wygładzenia. Medium, za pomocą którego drobinki się przemieszczają, może stanowić ciecz (wtedy mowa o sodowaniu bezpyłowym) lub powietrze. Cennik sodowania często zależy właśnie od doboru konkretnej metody. W jaki sposób sodowanie działa na czyszczone elementy?

Jego działanie jest nieco inne niż w przypadku piaskowania lub szkiełkowania. Podczas sodowania drobinki zderzają się z powierzchnią i w wyniku uderzenia dochodzi do reakcji. W uproszczeniu można przyjąć, że soda wybucha, odrywają zanieczyszczenia od zabrudzonego elementu. Dzięki temu sodowanie jest w pełni bezpieczne nawet dla delikatnych materiałów, ponieważ nie rysuje ich powierzchni.

Indywidualna wycena:
SODOWANIE KRAKÓW

Sodowanie w Krakowie – zastosowanie metody

Sodowanie jest procesem uniwersalnym, co oznacza, że można go zastosować do wielu różnych materiałów. Przeglądając cennik sodowania, można w nim znaleźć takie pozycje jak:

  • sodowanie drewna,

  • sodowanie plastiku,

  • sodowanie aluminium,

Wymienione materiały cechują się delikatnością i podatnością na mikrouszkodzenia. Wykorzystanie innej metody mogłoby zatem spowodować ich degradację. Zamiast idealnie czystej i gładkiej powierzchni klient otrzymałby element porysowany lub z mikrootworami. Wykorzystanie sody oczyszczonej jest zatem w wielu przypadkiem najlepszym wyjściem. Jeśli chcesz zlecić sodowanie w Krakowie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sodowanie cennik – zalety tej metody

Piaskowanie przy użyciu sody oczyszczonej, czyli sodowanie, to rodzaj obróbki, który pozwala oczyszczać nawet najdelikatniejsze powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia. Wykorzystuje się go do podawania ścierniwa na elementy takie jak plastik, drewno i aluminium. Drobinki sody są wyrzucane przez piaskarkę z bardzo dużą prędkością, nawet do około 1000 km/h. Uderzając o powierzchnię, wybuchają, uwalniając energię i w ten sposób rozbijają zanieczyszczenia.

Oprócz uniwersalności i delikatności sodowanie ma także inne zalety. Przede wszystkim jego przeprowadzenie zajmuje mniej czasu niż piaskowania. Wynika to z tego, że podczas obróbki przy użyciu sody nie ma konieczności zabezpieczania elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu.
W przypadku piaskowania obiektów, które są zbudowane z różnych materiałów, na przykład z metalu i drewna, należy pamiętać o osłonięciu tych, które nie powinny być narażone na wpływ ścierniwa. Sodowanie jest tak delikatną metodą, że nie ma potrzeby podejmowania takich działań.
Do zalet należy także cennik sodowania. Wbrew pozorom metoda ta nie zawsze jest droższa od piaskowania. Wszystko zależy od miejsca, w którym zlecasz taką usługę, od wielkości i kształtu czyszczonego elementu oraz od dobranej metody nanoszenia ścierniwa.

Sodowanie w Krakowie – czy zawsze jest delikatne?

Warto podkreślić, że sodowanie jest metodą, która działa bardzo skutecznie. Podczas jej stosowania można dobrać dwa tryby pracy. Pierwszy – omówiony powyżej zakłada nieinwazyjne oczyszczanie. Jednak w przypadku niektórych powierzchni, na przykład mocno zabrudzonych lub zardzewiałych, tak delikatna obróbka mogłaby nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlatego podczas sodowania można zastosować także tryb inwazyjny, który dogłębnie oczyści powierzchnie, usuwając korozję, powłoki malarskie i inne uciążliwe zanieczyszczenia.
Jeśli szukasz skutecznego sodowania w Krakowie, przejrzyj naszą ofertę i dobierz usługę, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby. Służymy także profesjonalnym doradztwem.