Usługi:
SODOWANIE W COLOREST

Sodowanie aluminium

Aluminium jest materiałem wykorzystywanych w wielu różnych branżach. Sposób jego oczyszczania musi zatem uwzględniać przeznaczenie konkretnych wyrobów oraz nie wpływać na ich parametry. Idealnie w tym kontekście sprawdza się sodowanie aluminium, które jest w pełni bezpieczne dla zdrowia użytkowników, a także nie uszkadza czyszczonej powierzchni.

JAK SIĘ TO ROBI?

Sodowanie aluminium – jak się je przeprowadza?

Sodowanie aluminium polega na oczyszczaniu powierzchni przy wykorzystaniu drobinek sody oczyszczonej. Jest ona aplikowana pod wysokim ciśnieniem, a medium może stanowić ciecz lub sprężone powietrze. Cząsteczki sody rozpadają się pod wpływem uderzenia i usuwają zanieczyszczenia. W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, dobiera się rodzaj frakcji. W niektórych przypadkach można zastosować intensywne oczyszczanie, w innych wystarczy jego delikatna wersja, która także daje bardzo wysoka skuteczność.

Sodowanie aluminium jest polecane przede wszystkim dlatego, że nie uszkadza czyszczonej powierzchni. Aluminium jest materiałem podatnym na zmianę kształtu, dlatego agresywne metody mogłyby wpłynąć na jego strukturę. W przypadku sody nie ma takiego zagrożenia – działa bardzo dokładnie, ale nie wnika w głąb i nie degraduje delikatnego materiału.
Element, który ma zostać poddany sodowaniu, może zostać umieszczony w specjalnej komorze, jednak nie jest to konieczne. Soda jest obojętna dla otoczenia, dlatego nie ma konieczności przeprowadzania czyszczenia w zamkniętej przestrzeni. Dokładny sposób prowadzenia obróbki zależy od wielkości i kształtu obiektu.
Indywidualna wycena:
BENEFITY SODOWANIA

Sodowanie aluminium – zalety

Sodowanie aluminium jest bardzo skuteczne, ale nie jest to jedyna korzyść, którą można uzyskać, stosując tę metodę. Soda oczyszczona jest bezpieczna dla zdrowia ludzi i neutralna dla środowiska. To oznacza, że idealnie sprawdzi się do czyszczenia elementów, które mają kontakt z żywnością lub wykorzystywanych w medycynie czy higienie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na usługę oczyszczania aluminium? Główne zalety tej metody to:

  • wysoka skuteczność,
  • możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc,
  • uniwersalność zastosowań,
  • ekologiczność,
  • właściwości odtłuszczające,
  • wydajność i niski koszt pracy.

Warto zwrócić uwagę, że uniwersalność sodowania polega także na możliwości modyfikowania przebiegu procesu w zależności od potrzeb. Sodować można na sucho lub na mokro, przy czym drugi sposób jest korzystniejszy dla wykonawcy, ponieważ całkowicie redukuje pylenie. W zależności od potrzeb można także zastosować intensywne sodowanie aluminium, które jest polecane do elementów bardzo zanieczyszczonych lub z uszkodzeniami.

GDZIE SODOWANIE?

Gdzie stosuje się sodowanie aluminium

Sodowanie aluminium jest wszechstronną metodą, która znajduje zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystuje się ją między innymi w:

  • wysoka skuteczność,
  • możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc,
  • uniwersalność zastosowań,
  • ekologiczność,
Sodowanie jest w stanie usunąć niemal każde zanieczyszczenie i stare powłoki malarskie, dlatego jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Tym bardziej że może być używane także w kontakcie z bardzo delikatnymi obiektami.
Klienci najczęściej spotykają się z tą metodą podczas odnawiania felg samochodowych, warto jednak zdawać sobie sprawę, że jej zastosowanie jest znacznie szersze. Szczególnie ceniona jest między innymi w branży spożywczej, gdzie liczy się bezpieczeństwo i całkowity brak toksyczności.
Jeśli szukasz profesjonalistów w dziedzinie sodowania aluminium, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. Specjalizujemy się w obróbce strumieniowo-ściernej, dlatego z przyjemnością dobierzemy rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.
PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do sodowania.

3.

Realizacja usługi sodowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie sodowany element do użytku!

KONTAKT
Zajmiemy się sodowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!