Usługi:
PIASKOWANIE

Piaskowanie konstrukcji stalowych

Profesjonalne piaskowanie konstrukcji stalowych to usługa dedykowana ochronie nawierzchni. Najczęściej do pojawienia się drobnych uszkodzeń w strukturze metalu prowadzi naturalny proces, jakim jest korozja. Sprzyjają jej przede wszystkim warunki atmosferyczne: opady, kwaśne deszcze czy zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia, których nie brak w większych miastach. Cel piaskowania? Redukcja powstających w strukturze materiału uszczerbków, niezależnie od źródła – oraz ochrona danej konstrukcji przed zniszczeniem.

PIASKOWANIE

Na czym polega piaskowanie dużych powierzchni

Piaskowaniu można poddawać różnej wielkości elementy, jak np. części samochodowe. Dzięki tej technice możliwe jest uzyskanie dokładnie oczyszczonej powierzchni, także gdy dany element posiada trudnodostępne elementy lub niestandardową formę. Piaskowanie dużych powierzchni stanowi także powszechnie wykorzystywaną w przemyśle metodę oczyszczania i przygotowywania materiału do dalszej obróbki, jak na przykład malowania proszkowego. Specjaliście wiedzą w jaki sposób dobrać odpowiednią frakcję oraz rodzaj ścierniwa, co umożliwia otrzymanie założonego efektu. 

Piaskowanie konstrukcji stalowych jest metodą polegającą na dokładnym oczyszczaniu metalowej powierzchni, przy użyciu odpowiednich materiałów o właściwościach ściernych. Wspomniany materiał jest aplikowany na powierzchnię przy wykorzystaniu mocy sprężonego powietrza. Efekt? Gładsza, równomierna i pozbawiona uszkodzeń powierzchnia, która przeszła swojego rodzaju “szlifowanie”. Obrabiana powierzchnia staje się bardziej porowata chropowata (szorstka w dotyku), co stanowi idealną bazę pod aplikację warstwy farby podczas malowania proszkowego. Domknięcie powierzchni przy pomocy warstwy ochronnej jest kluczowe na zakończenie całego procesu. Bez tego metal stałby się jeszcze bardziej podatny na korozję. 

Indywidualna wycena:
PIASKOWANIE

Piaskowanie konstrukcji stalowych w Krakowie – jak przebiega

Prawidłowo zrealizowane piaskowanie konstrukcji stalowych polega na aplikacji odpowiednio dobranych drobin, pod odpowiednio dużym ciśnieniem, bezpośrednio na wymagającą oczyszczenia/przygotowania powierzchnię. Sięgamy po materiały takie jak różnej ziarnistości piach, szkło, żużel, śrut, szkło, sodę oczyszczoną, szaklę pomiedziową czy elektrokorund, a także suchy lód. Zdarza się, że do piaskowania wykorzystywane są także rozdrobnione łupiny, pochodzące np. z orzechów. Eksperci wiedzą w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru, aby zlecone zadanie zostało przeprowadzone sprawnie, bezpiecznie dla całej konstrukcji i zgodnie z życzeniami klienta. Im delikatniejsza powierzchnia, tym niższe będzie zastosowane ciśnienie oraz frakcja ścierniwa, dzięki czemu nie ma mowy o niekontrolowanym uszkodzeniu obrabianego materiału.

PIASKOWANIE

W jakim celu przeprowadza się piaskowanie dużych powierzchni

Celem piaskowania jest jak najdokładniejsze oczyszczenie danej powierzchni z pozostałości farby, zanieczyszczeń oraz drobnych, powierzchownych uszkodzeń, które mogą wkrótce przerodzić się w skorodowane ubytki. Odpowiednia frakcja ścierniwa umożliwi jednak precyzyjne przeprowadzenie tego typu usługi. W zależności od konkretnych potrzeb, dany materiał może zostać oczyszczony bardzo delikatnie lub intensywnie. Ułatwia to aplikację warstwy ochronnej w kolejnym kroku. Dzięki prawidłowo zrealizowanemu piaskowaniu powierzchni stalowych malowanie proszkowe daje znakomity efekt, zapewniając równomierną, gładką i trwałą powłokę.

PIASKOWANIE

Profesjonalne piaskowanie dużych elementów stalowych w Krakowie

Nie wiesz gdzie zlecić piaskowanie konstrukcji stalowych? W Krakowie powierz to zadanie specjalistom COLOREST. Piaskowanie jest wymagającym i zaawansowanym procesem, który umożliwia uzyskanie bardzo spektakularnych efektów. Aby tak się stało, musi być jednak przeprowadzony przez ekspertów.

Możesz zawierzyć naszej jakości. Piaskowanie dużych elementów stalowych może być realizujemy szybko, przystępnie pod względem ceny oraz skutecznie. Cały proces przebiega przy użyciu drobniutkiego piasku kwarcowego. Im większe drobiny piachu tym intensywniejszy będzie efekt ich zastosowania na danej powierzchni. Po zakończeniu piaskowania będzie ona bardzo szorstka, ale jednocześnie – odpowiednio przygotowana do dalszej obróbki. 

Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z konkretną ofertą proponowanych usług.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do piaskowania.

3.

Realizacja usługi piaskowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wypiaskowany element do dalszej obróbki!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!