Usługi:
SZKIEŁKOWANIE ALUMINIUM

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium to proces, w którym do obróbki powierzchni wykorzystuje się ścierniwo szklane nanoszone pod wysokim ciśnieniem. Dlaczego akurat taka metoda sprawdza się najlepiej? Aluminium jest metalem plastycznym i podatnym na odkształcenia. Taki rodzaj oczyszczania i wygładzania działa delikatnie i nie niszczy jego struktury.

DLACZEGO SZKIEŁKOWANIE?

Szkiełkowanie aluminium
– dlaczego taka metoda?

Obróbka strumieniowo-ścierna polega na poddawaniu powierzchni działaniu ścierniwa aplikowanego pod wysokim ciśnieniem. Daje bardzo dobre efekty i pozwala szybko i efektywnie oczyszczać i wygładzać niemal dowolne obiekty. Zawsze jednak należy dobrać materiał ścierny do rodzaju obrabianej powierzchni. W przypadku aluminium ścierniwo nie może działać agresywnie, dlatego szklane kulki lub granulat doskonale się sprawdzają. 

Szkiełkowanie aluminium pozwala uzyskać czystą, gładką powierzchnię, ale to nie wszystkie jej zalety. Obróbka przy użyciu drobinek szklanych zamyka mikropory metalu, dzięki czemu ogranicza powstawanie zanieczyszczeń w przyszłości. Cena szkiełkowania aluminium jest uzależniona od wielu czynników. Warto zatem przed zleceniem takiej usługi spytać o cennik.

Indywidualna wycena:
KOSZT SZKIEŁKOWANIA

Szkiełkowanie aluminium
– cena i rodzaj ścierniwa

Chcesz zlecić szkiełkowanie aluminium? Cena podobnej usługi zależy przede wszystkim od wielkości i skomplikowania kształtu obiektu poddanego obróbce. Im dłużej musi zająć taki proces, tym koszt będzie wyższy. W skład ceny szkiełkowania aluminium mogą wchodzić także czynności przygotowawcza, na przykład wstępne oczyszczanie powierzchni przez obróbkę strumieniowo-ścierną. 

Koszt jest również uzależniony od typu ścierniwa. Jego dwoma najpopularniejszymi rodzajami są:

  • szklane kulki o różnych średnicach,
  • granulat szklany.

Każdy z typów materiałów pozwala uzyskać inny efekt końcowy. Kuleczki sprawiają, że powierzchnia jest błyszcząca i gładka, natomiast zastosowanie granulatu daje wykończenie satynowe lub matowe.

Warto zwrócić uwagę, że ścierniwo szklane może być używane kilkakrotnie. Jest to zatem korzystne z punktu widzenia ekonomicznego i również wpływa na ostateczną ceną szkiełkowania aluminium.

GDZIE SZKIEŁKOWANIE?

Gdzie wykorzystuje
się szkiełkowanie
aluminium

Jedną z branż, w której szkiełkowanie aluminium wykorzystuje się bardzo często, jest motoryzacja. W taki sposób czyści się i wygładza między innymi elementy silnika, bębny hamulcowe czy aluminiowe felgi. Poszczególne części umieszcza się w komorze i poddaje działaniu ścierniwa. Dzięki temu proces może być prowadzony wydajnie – bez zbędnych strat, a także bardzo dokładnie.

Zaletą szkiełkowania aluminium w branży samochodowej jest wspomniana wcześniej możliwość zamknięcia mikroporów metalu, dzięki czemu tłuste zabrudzenia pochodzące z olejów i smarów nie wnikają w strukturę materiału. Szkiełkowanie aluminium sprawdza się też bardzo dobrze w przypadku drobnych, delikatnych elementów. Taki rodzaj obróbki jest dla nich w pełni bezpieczny i nie zmienia ich parametrów, ani nie wpływa negatywnie na funkcjonalność. Z punktu widzenia klientów ogromną zaletą tej metody jest również estetyczny wygląd elementów po obróbce, ich idealna czystość i faktura zgodna z oczekiwaniami.

PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do szkiełkowania.

3.

Realizacja usługi szkiełkowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wyszkiełkowany element do użytku!

KONTAKT
Zajmiemy się szkiełkowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!