Usługi:
Home/Piaskowanie/Piaskowanie felg
PIASKOWANIE

Piaskowanie felg

Szukasz skutecznej regeneracji felg w Krakowie?
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Wykonujemy piaskowanie felg przy użyciu nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu możemy zapewnić klientom uzyskanie doskonałych efektów.
Dowiedz się, na czym polega ta usługa i dlaczego warto się na nią zdecydować.
Jeśli masz obawy, czy po piaskowaniu felgi nie stracą swoich pierwotnych właściwości, przeczytaj, jak dobieramy materiały, by były delikatne dla obrabianych elementów.

Czytaj dalej
Proces realizacji…
PIASKOWANIE

Piaskowanie felg – na czym polega?

Piaskowanie felg polega na poddaniu elementów działaniu drobno zmielonego piasku kwarcowego lub innego, odpowiednio dobranego materiału, który jest aplikowany pod wysokim ciśnieniem. Ziarna działają ściernie na starą warstwę lakieru, którą jest pokryta stal lub aluminium. Proces odsłania materiał, z którego wykonana jest felga, wyrównuje lekkie nierówności, a co za tym idzie doskonale przygotowuje do powtórnego lakierowania. Cena piaskowania felg jest uzależniona od wyboru materiału ściernego, a także od rozmiaru obręczy.

Użytkownicy pojazdów, chcąc zadbać o doskonały stan techniczny i wizualny felg, często rozpoczynają od ich ręcznego czyszczenia, stosowania różnego typu preparatów i środków konserwujących. Takie działania mają oczywiście swoje uzasadnienie, ale przyniosą pożądany rezultat jedynie w przypadku elementów stosunkowo nowych i wyeksploatowanych w niewielkim stopniu. Warto zdawać sobie sprawę, że felgi samochodowe są narażone na działanie szeregu niekorzystnych czynników, takich jak uszkodzenia mechaniczne, działanie soli drogowej i innych zanieczyszczeń. Aby przywrócić im pierwotny wygląd należy wykonać piaskowanie felg, a następnie lakierowanie proszkowe. Jest to jedyny skuteczny sposób, by ich odnowa przyniosła oczekiwany efekt. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie efekty daje, skontaktuj się z naszym zakładem oferującym regenerację felg w Krakowie. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci nasze dotychczasowe realizacje i przedstawimy cenę piaskowania felg oraz lakierowania proszkowego.

Czytaj dalej
Indywidualna wycena:
Wypełnij formularz
PIASKOWANIE

Piaskowanie felgi – jak się do niego przygotować?

Warto zdawać sobie sprawę, że piaskowanie felgi jest poprzedzone wieloma czynnościami, które zapewniają skuteczność przeprowadzanej regeneracji. Przede wszystkim z felgi muszą zostać ściągnięte opony. Posiadamy urządzenia do wulkanizacji – zapytaj naszego konsultanta o cenę wymiany opon. Następnie z felg muszą zostać ściągnięte stare ciężarki wyważające, oraz usunięte zawory powietrza. Zatem zanim rozpocznie się piaskowanie felg, należy usunąć wszystko co zasłania lakier, który chcemy usunąć.

Jednak oczyszczenie obręczy to nie wszystko. Bardzo istotne jest także ocenienie stanu elementu, który masz zamiar poddać renowacji. Niestety piaskowanie felg czasem może się zwyczajnie nie opłacać. Tak jest w przypadku elementów mocno zużytych czy popękanych. Warto zatem skontrolować stan obręczy pod względem wygięć, pęknięć i nierówności, a następnie ocenić, czy takie uszkodzenia są możliwe do naprawienia. Jeśli tak, należy to zrobić przed piaskowaniem felgi – element powinien zostać poddany obróbce ściernej dopiero po wykonaniu niezbędnych napraw.
Czytaj dalej
PIASKOWANIE

Regeneracja felg domowym sposobem – czy warto?

Czytaj dalej

Niektóre osoby zniechęcone cenami piaskowania felg w profesjonalnych warsztatach rozważają przeprowadzenie regeneracji we własnym zakresie. Czy warto to robić? Popularnym sposobem jest oczyszczanie obręczy przy pomocy papieru ściernego. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że taki zabieg nigdy nie da tak dobrego efektu jak piaskowanie felg przeprowadzone przez fachowców. Przede wszystkim dlatego, że nawet najlepiej dobrany papier ścierny nie dotrze do wszystkich zakamarków elementu, a tym samym niektóre miejsca pozostaną niedoczyszczone. Regeneracja felg z zastosowaniem profesjonalnych urządzeń pozwala na usunięcie zanieczyszczeń i nierówności z każdego, nawet trudno dostępnego fragmentu obręczy. Kolejną kwestią, którą rozważają kierowcy, jest zakup sprzętu do piaskowania felg i użycie go samodzielnie. Niestety takie urządzenia są drogie, a w użytku domowym wykorzystuje się je rzadko – zdecydowanie bardziej opłaca się zatem skorzystanie z regeneracji felg w Krakowie lub innym mieście oferującym takie usługi.

Zobacz również:
PIASKOWANIE

Regeneracja felg w Krakowie – dostępne metody

Jeśli szukasz zakładu zajmującego się regeneracja felg w Krakowie, dowiedz się, jakie metody są stosowane w poszczególnych miejscach. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń należą:

  • syfonowa piaskarka do felg,
  • kabinowa piaskarka do felg,
  • kabinowa piaskarka do felg,
    pistolet do piaskowania.
Czytaj dalej

Każde z nich działa na podobnej zasadzie, a więc jego rolą jest naniesienie na czyszczony element ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że profesjonalne kabinowe piaskarki do felg dają najlepsze rezultaty. Obręcz jest poddawana regeneracji w zamkniętej komorze, dzięki czemu drobinki mają szansę dostać się do każdego fragmentu i skutecznie usunąć zanieczyszczenia i nierówności. Jeśli więc chcesz zlecić piaskowanie felg, wybieraj firmy, które dysponują takim sprzętem.

PIASKOWANIE

Piaskowanie felgi a malowanie proszkowe

Jeśli planujesz nadać felgom kolor poprzez malowanie proszkowe, profesjonalnie przeprowadzone piaskowanie ma bardzo duże znaczenie. Aby barwnik idealnie przylegał do powierzchni, musi być ona gładka, pozbawiona nierówności i zanieczyszczeń. Dlatego właśnie malowanie proszkowe powinno zawsze zostać poprzedzone piaskowaniem felg wykonanym przez profesjonalistów. Posiadamy w naszej ofercie lakierowanie proszkowe felg. Jesteśmy w stanie polakierować felgi na dowolny kolor z palety RAL. Wykończenie jakie oferujemy to: połysk, półmat, mat. Skorzystaj z formularza kontaktowego i otrzymaj ofertę na kompleksową renowację felg.

Czytaj dalej

Sprawdź przykładowe ralizacje:

Regeneracja felg w Krakowie – wybierz dobry warsztat

Piaskowanie felg może dać doskonałe rezultaty i przygotować te elementy do dalszej obróbki. Jeśli chcesz zlecić taką usługę, wybieraj godne zaufania warsztaty, które przeprowadza usługę zgodnie z zasadami. Należy unikać między innymi miejsc, w których felgi przed piaskowaniem są podgrzewane do wysokich temperatur. Ma to na celu poprawienie wydajności oczyszczania, jednak wpływa negatywnie na jakość obręczy, które mogą stać się podatne na pękanie czy odkształcenia.

Wypełnij formularz
PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
Więcej informacji tutaj!
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do piaskowania.

3.

Realizacja usługi piaskowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wypiaskowany element do dalszej obróbki!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!

Wypełnij formularz