Usługi:
Strona główna » Piaskowanie » Piaskowanie felg
PIASKOWANIE

Piaskowanie felg

Szukasz skutecznej regeneracji felg w Krakowie?
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Wykonujemy piaskowanie felg przy użyciu nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu możemy zapewnić klientom uzyskanie doskonałych efektów.
Dowiedz się, na czym polega ta usługa i dlaczego warto się na nią zdecydować.
Jeśli masz obawy, czy po piaskowaniu felgi nie stracą swoich pierwotnych właściwości, przeczytaj, jak dobieramy materiały, by były delikatne dla obrabianych elementów.

Czytaj dalej
Proces realizacji…
PIASKOWANIE

Piaskowanie felg – na czym polega?

Piaskowanie felg polega na poddaniu elementów działaniu drobno zmielonego piasku kwarcowego lub innego, odpowiednio dobranego materiału, który jest aplikowany pod wysokim ciśnieniem. Drobinki działają ściernie na powierzchnię stali lub aluminium, dzięki czemu usuwają nawet silne zanieczyszczenia i zapewniają idealną gładkość. Regeneracja felg przeprowadzona w ten sposób jest jednym kompleksowym sposobem odnowy tych elementów. Cena piaskowania felg jest uzależniona od wyboru materiału ściernego, a także od rozmiaru obręczy.

Użytkownicy pojazdów, chcąc zadbać o doskonały stan techniczny i wizualny felg, często rozpoczynają od ich ręcznego czyszczenia, stosowania różnego typu preparatów i środków konserwujących. Takie działania mają oczywiście swoje uzasadnienie, ale przyniosą pożądany rezultat jedynie w przypadku elementów stosunkowo nowych i wyeksploatowanych w niewielkim stopniu. Warto zdawać sobie sprawę, że felgi samochodowe są narażone na działanie szeregu niekorzystnych czynników, takich jak uszkodzenia mechaniczne, działanie soli drogowej i innych zanieczyszczeń. Aby przywrócić im pierwotny wygląd, warto skorzystać z regeneracji felg metodą strumieniowo-ścierną. Jest to jedyny skuteczny sposób, by ich odnowa przyniosła oczekiwany efekt. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie efekty daje, skontaktuj się z naszym zakładem oferującym regenerację felg w Krakowie. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci nasze dotychczasowe realizacje i przedstawimy cenę piaskowania felg.
Czytaj dalej
Indywidualna wycena:
Wypełnij formularz
PIASKOWANIE

Piaskowanie felgi – jak się do niego przygotować?

Warto zdawać sobie sprawę, że piaskowanie felgi jest poprzedzone wieloma czynnościami, które zapewniają skuteczność przeprowadzanej regeneracji. Przede wszystkim element musi zostać oczyszczony z zabrudzeń. Jest to część pojazdu, która ma niemal bezpośredni kontakt z podłożem, dlatego zwykle jest mocno zanieczyszczony. Zanim zatem rozpocznie się piaskowanie felg, należy usunąć mechanicznie wszelkie zabrudzenia.

Jednak oczyszczenie obręczy to nie wszystko. Bardzo istotne jest także ocenienie stanu elementu, który masz zamiar poddać renowacji. Niestety piaskowanie felg czasem może się zwyczajnie nie opłacać. Tak jest w przypadku elementów mocno zużytych czy popękanych. Warto zatem skontrolować stan obręczy pod względem wygięć, pęknięć i nierówności, a następnie ocenić, czy takie uszkodzenia są możliwe do naprawienia. Jeśli tak, należy to zrobić przed piaskowaniem felgi – element powinien zostać poddany obróbce ściernej dopiero po wykonaniu niezbędnych napraw.
Czytaj dalej
PIASKOWANIE

Regeneracja felg domowym sposobem – czy warto?

Czytaj dalej

Niektóre osoby zniechęcone cenami piaskowania felg w profesjonalnych warsztatach rozważają przeprowadzenie regeneracji we własnym zakresie. Czy warto to robić? Popularnym sposobem jest oczyszczanie obręczy przy pomocy papieru ściernego. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że taki zabieg nigdy nie da tak dobrego efektu jak piaskowanie felg przeprowadzone przez fachowców. Przede wszystkim dlatego, że nawet najlepiej dobrany papier ścierny nie dotrze do wszystkich zakamarków elementu, a tym samym niektóre miejsca pozostaną niedoczyszczone. Regeneracja felg z zastosowaniem profesjonalnych urządzeń pozwala na usunięcie zanieczyszczeń i nierówności z każdego, nawet trudno dostępnego fragmentu obręczy. Kolejną kwestią, którą rozważają kierowcy, jest zakup sprzętu do piaskowania felg i użycie go samodzielnie. Niestety takie urządzenia są drogie, a w użytku domowym wykorzystuje się je rzadko – zdecydowanie bardziej opłaca się zatem skorzystanie z regeneracji felg w Krakowie lub innym mieście oferującym takie usługi.

Zobacz również:
PIASKOWANIE

Regeneracja felg w Krakowie – dostępne metody

Jeśli szukasz zakładu zajmującego się regeneracja felg w Krakowie, dowiedz się, jakie metody są stosowane w poszczególnych miejscach. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń należą:

  • syfonowa piaskarka do felg,
  • kabinowa piaskarka do felg,
  • kabinowa piaskarka do felg,
    pistolet do piaskowania.
Czytaj dalej

Każde z nich działa na podobnej zasadzie, a więc jego rolą jest naniesienie na czyszczony element ścierniwa pod wysokim ciśnieniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że profesjonalne kabinowe piaskarki do felg dają najlepsze rezultaty. Obręcz jest poddawana regeneracji w zamkniętej komorze, dzięki czemu drobinki mają szansę dostać się do każdego fragmentu i skutecznie usunąć zanieczyszczenia i nierówności. Jeśli więc chcesz zlecić piaskowanie felg, wybieraj firmy, które dysponują takim sprzętem.

PIASKOWANIE

Piaskowanie felgi a malowanie proszkowe

Jeśli planujesz nadać felgom kolor poprzez malowanie proszkowe, profesjonalnie przeprowadzone piaskowanie ma bardzo duże znaczenie. Aby barwnik idealnie przylegał do powierzchni, musi być ona gładka, pozbawiona nierówności i zanieczyszczeń. Dlatego właśnie malowanie proszkowe powinno zawsze zostać poprzedzone piaskowaniem felg wykonanym przez profesjonalistów. Warto wiedzieć, że podobny efekt daje szkiełkowanie, które także jest polecane w przypadku tych elementów. Cena piaskowania jest jednak niższa, dlatego ta usługa jest znacznie chętniej wybierana przez właścicieli samochodów.

Czytaj dalej

Regeneracja felg w Krakowie – wybierz dobry warsztat

Piaskowanie felg może dać doskonałe rezultaty i przygotować te elementy do dalszej obróbki. Jeśli chcesz zlecić taką usługę, wybieraj godne zaufania warsztaty, które przeprowadza usługę zgodnie z zasadami. Należy unikać między innymi miejsc, w których felgi przed piaskowaniem są podgrzewane do wysokich temperatur. Ma to na celu poprawienie wydajności oczyszczania, jednak wpływa negatywnie na jakość obręczy, które mogą stać się podatne na pękanie czy odkształcenia.

Wypełnij formularz
PROCES WSPÓŁPRACY
Jak to działa w Colorest?
Więcej informacji tutaj!
1.

Pierwszy kontakt i indywidualna wycena.

2.

Wysyłka elementu do piaskowania.

3.

Realizacja usługi piaskowania.

4.

Odsyłamy profesjonalnie wypiaskowany element do użytku!

KONTAKT

Zajmiemy się piaskowaniem
Twojego elementu z
najwyższą dbałością o jakość!

Wypełnij formularz