Szkiełkowanie felg
Użytkownikom samochodów zwykle zależy nie tylko na ich dobrym stanie technicznym, ale także na atrakcyjnym wyglądzie. Jednym z elementów, który szczególnie rzuca się w oczy, są felgi, dlatego sporo kierowców szuka rozwiązań pozwalających przywrócić tym częściom oryginalny połysk i czystość. Szkiełkowanie felg jest w tym zakresie najskuteczniejszym rozwiązaniem.
Cena szkiełkowania felg – czy warto je zlecać?
Być może zastanawiasz się, czy szkiełkowanie felg jest warte swojej ceny. Jeśli zależy Ci na nienagannym wyglądzie tych elementów, to z pewnością warto zlecić taką usługę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że szkiełkowanie felg aluminiowych i stalowych jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, aby przywrócić im oryginalny wygląd, nadać idealny połysk i usunąć zanieczyszczenia. Inne metody, takie jak stosowanie preparatów oczyszczających czy polerowanie w warunkach domowych, nie dają takiej skuteczności, jak szkiełkowanie felg w profesjonalnym zakładzie.
Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że obróbka strumieniowo-ścierna daje możliwość dotarcia do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Ścierniwo nakładane pod wysokim ciśnieniem trafia także do zagłębień, krawędzi i innych zakamarków. Dlatego rozważając, czy cena szkiełkowania felg aluminiowych jest adekwatna do efektu usługi, warto mieć na uwadze, że skuteczność takich działań jest bardzo wysoka.
Szkiełkowanie felg – na czym polega?
Szkiełkowanie felg polega na poddaniu tych elementów działaniu ścierniwa aplikowanego pod wysokim ciśnieniem. Dlaczego w tym procesie wykorzystuje się szkło? Ponieważ jest to materiał, który w przeciwieństwie do piasku kwarcowego, nie uszkadza delikatnej powierzchni. Jest to szczególnie istotne w przypadku szkiełkowania felg aluminiowych, które z założenia są bardziej podatne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne niż felgi stalowe.
Kolejną zaletą tego procesu jest możliwość zapobiegania powstawaniu zanieczyszczeń w przyszłości. Szkiełkowanie felg zamyka mikropory metalu, dzięki czemu jest on mniej podatny na wnikanie zabrudzeń, w szczególności tłustych, czyli smarów, olei i tym podobnych substancji.