Szkiełkowanie silnika
Silnik to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów każdego pojazdu. Od jego parametrów oraz stanu technicznego zależy wydajność, komfort oraz ekologia jazdy, dlatego warto zadbać o to, by każda jego część była w nienagannym stanie. Jednym z polecanych działań jest szkiełkowanie silnika. Jak ono przebiega?
Szkiełkowanie silników – po co się je przeprowadza?
Silnik jest zbudowany z podzespołów, które muszą być niezwykle wytrzymałe i odporne na szereg czynników. Biorą w udział w procesach, które narażają je na działanie wysokich temperatur, zmiennego ciśnienia, a także wpływ substancji chemicznych. Mogłoby się więc wydawać, że szkiełkowanie silników jest procesem zbędnym, ponieważ części wchodzące w skład motoru są „niezniszczalne”.
Szkiełkowanie silnika
– jak przebiega?
Szkiełkowanie silnika to proces, który polega na poddaniu elementów składowych motoru działaniu ścierniwa nakładanego pod wysokim ciśnieniem powietrza lub płynu. Do jego przeprowadzenia, zgodnie z nazwą, wykorzystuje się drobne szklane elementy, które działają bardzo skutecznie, a jednocześnie delikatnie. Jest to ważne, ponieważ stan powierzchni poszczególnych podzespołów ma ogromny wpływ na pracę całego systemu. Szkiełkowanie silników dotyczy przede wszystkim elementów takich jak: