Szkiełkowanie stali nierdzewnej
Stal nierdzewna jest materiałem, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzieje się tak ze względu na jej parametry, które są pożądane z punktu widzenia użytkowników. Aby surowiec był chroniony przed uszkodzeniami, a także, aby nadać mu odpowiednią fakturę, przeprowadza się szkiełkowanie stali nierdzewnej. Poznaj charakterystykę tego proces oraz dowiedz się, z czego wynika cena szkiełkowania stali nierdzewnej.
Szkiełkowanie nierdzewki – jakie korzyści daje?
Aby produkt wykonany ze stali nierdzewnej mógł pełnić określoną funkcję, materiał ten musi zostać poddany odpowiedniej obróbce w procesie produkcyjnym. Szkiełkowanie stali ma na celu oczyszczenie jej ze wszelkich zabrudzeń i wygładzenie ewentualnych niedoskonałości. Nie można jednak zastosować dowolnej metody czyszczenia, ponieważ mogłaby ona uszkodzić stal i spowodować jej degradację, na przykład rozwój korozji wżerowej. Dlatego właśnie szkiełkowanie nierdzewki jest tak chętnie wykorzystywane.
Szkiełkowanie stali nierdzewnej z jednej strony pozwala uzyskać dużą skuteczność – powierzchnia staje się gładka, wszelkie zarysowania są usunięte, a naloty i zanieczyszczenia znikają. Z drugiej strony, proces szkiełkowania stali jest delikatny i nie stanowi zagrożenia dla struktury materiału, w przeciwieństwie do innych metod obróbki strumieniowo-ściernej.
Szkiełkowanie stali – jak przebiega?
Do szkiełkowania stali używa się drobnych szklanych kulek. Są one nanoszone na powierzchnię przy użyciu cieczy lub powietrza pod wysokim ciśnieniem. Zastosowanie takiego rodzaju ścierniwa daje pewność, że proces obróbki będzie przebiegał bezpiecznie – szkło nie uszkadza czyszczonego elementu, a wręcz zabezpiecza go przed powstawaniem urazów w przyszłości.
Szkiełkowanie stali można przeprowadzać na różne sposoby. Dobór konkretnej metody zależy przede wszystkim od wielkości i kształtu danego obiektu. Z tym także wiąże się cena szkiełkowania stali nierdzewnej. Warto podkreślić, że obróbce można poddawać nie tylko nową stal, która opuściła linię produkcyjną, ale szkiełkowanie nierdzewki przeprowadza się także, aby odnowić stare, zniszczone powierzchnie.
Dzięki temu nie tylko można przywrócić im estetyczny wygląd, ale przede wszystkim oczyścić z nalotów i zabrudzeń, a także wzmocnić i zabezpieczyć przed korodowaniem.
Szkiełkowanie stali nierdzewnej – cena
Cena szkiełkowania stali nierdzewnej jest uzależniona od zakresu prac i czasu, który trzeba poświęcić na ich wykonanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę usługi.