13 marca, 2022

Ile kosztuje szkiełkowanie stali nierdzewnej?

Szkiełkowanie stali nierdzewnej to metoda, z której bardzo chętnie korzysta wiele branż. Stal nierdzewna jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Zwykle jednak najpierw należy poddać ją odpowiedniej obróbce. Zobacz, od czego zależy cena usługi szkiełkowania nierdzewki i jak wybrać dobrego wykonawcę.

Szkiełkowanie stali nierdzewnej – jak się je przeprowadza?

Obróbka strumieniowo-ścierna, której jednym z wariantów jest również szkiełkowanie stali, ma na celu dokładne oczyszczenie wybranej powierzchni, a także nadanie jej wybranej faktury. Dobierając odpowiedni typ ścierniwa, czyli materiału, który jest nanoszony na czyszczony obiekt pod wysokim ciśnieniem, można uzyskać wykończenie:

  • błyszczące,
  • matowe,
  • satynowe,
  • chropowate.

Podczas szkiełkowania stali nierdzewnej najczęściej dąży się do osiągnięcia faktury matowej lub satynowej. W tym celu stosuje się drobne szklane granulki, które niezwykle skutecznie usuwają ze stali wszelkie zabrudzenia. Pozwalają także na pozbycie się zarysowań, nalotów i innych niepożądanych warstw.

Ważne, by do szkiełkowania stali wybierać fachowców, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem, ale przede wszystkim mają doświadczenie i rzetelną wiedzę z tej dziedziny. Obróbka strumieniowo-ścierna może dawać doskonałe efekty, jednak tylko wówczas, gdy jest przeprowadzana profesjonalnie. Chodzi między innymi o dobór właściwej frakcji ścierniwa oraz wartości ciśnienia.

Korzyści ze stosowanie szkiełkowania nierdzewki

Główną zaletą szkiełkowania stali jest bardzo wysoka skuteczność w usuwaniu zabrudzeń. Co więcej, jest to możliwe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Dzięki zastosowaniu tej metody obróbki można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, dlatego szkiełkowanie doskonale sprawdza się podczas czyszczenia elementów o nietypowych kształtach.

Jest to jednocześnie proces delikatny, który nie uszkadza delikatnej powierzchni. W połączeniu z wysoką dokładnością usuwania zabrudzeń stanowi więc idealne rozwiązanie podczas obróbki różnych obiektów.

Cena szkiełkowania stali nierdzewnej

Koszt usługi szkiełkowania nierdzewki są zwykle ustalane indywidualnie. Przed rozpoczęciem obróbki specjalista wycenia swoją pracę, dlatego klient nie musi się obawiać, że zapłaci znacznie więcej, niż się spodziewał. Warto jednak podkreślić, że jest to dobra praktyka, a nie obowiązek, dlatego jako zleceniodawca zawsze masz prawo pytać o cenę przed wykonaniem zadania.

Koszt wykonania usługi szkiełkowania nierdzewki jest uzależniony przede wszystkim od powierzchni obrabianego elementu oraz od czasu, jaki trzeba poświęcić na wykonanie zadania. Nie zawsze te dwie kwestie idą w parze – obiekty o małej powierzchni, ale skomplikowanym kształcie wymagają więcej czasu, aby nadać im idealny wygląd.

Colorest.