7 stycznia, 2022

Piaskowanie podwozia – kiedy i dlaczego warto je wykonać?

Podwozie samochodu jest narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Mowa między innymi o wilgoci, błocie, soli drogowej i innych zanieczyszczeniach. Jak chronić elementy pojazdu przed rozwojem korozji? Jedną ze sprawdzonych metod jest zabezpieczenie ich specjalnymi preparatami. Aby jednak zadziałały skutecznie, ich aplikacja powinna zostać poprzedzona profesjonalnym piaskowaniem podwozia.

Piaskowanie podwozia – czemu ono służy?

Piaskowanie jest metodą obróbki strumieniowo-ściernej. Polega ona na nanoszeniu na czyszczoną powierzchnię materiału ściernego pod wysokim ciśnieniem. Stosuje się je w wielu różnych branżach, przy czym doskonale sprawdza się właśnie w motoryzacji. Daje bardzo dużą skuteczność, jednocześnie nie uszkadzając elementów, które są poddawane obróbce.

Piaskowanie podwozia samochodu jest zalecane w ramach zabezpieczenie antykorozyjnego spodniej części pojazdu. Ten obszar jest szczególnie narażony na rozwój rdzy, ponieważ niemal cały czas ma styczność ze szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć, zanieczyszczenia czy sól drogowa. Najbardziej narażone na korodowanie są samochody terenowe, dlatego piaskowanie podwozia jest w ich przypadku bardzo polecane.

Warto jednak wiedzieć, że sama obróbka strumieniowo-ścierna nie wystarczy. Stanowi ona jedynie jeden z elementów zabezpieczenia antykorozyjnego, na które składa się:

  • odkręcenie elementów pojazdu, m.in. kół,
  • wstępne czyszczenie przy użyciu myjki ciśnieniowej,
  • piaskowanie podwozia,
  • nałożenie środka antykorozyjnego,
  • malowanie.

Dopiero tak przeprowadzony proces zabezpieczenia przed rdzą może dać pożądane rezultaty. Piaskowanie podwozia samochodu jest jego ważnym elementem, bez którego taka usługa nie może być skuteczna.

Ceny piaskowania podwozia

Koszt wykonania takiej usługi zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest ilość czasu, którzy fachowcy muszą poświęcić na przeprowadzenie całego procesu. Kolejną kwestią jest lokalizacja. Cena piaskowania podwozia w Krakowie może być inna niż koszt tej samej usługi w Warszawie lub niewielkiej miejscowości. Warto zatem brać to pod uwagę podczas poszukiwania wykonawcy.

To zrozumiałe, że każdemu właścicielowi samochodu zależy na jak najniższej cenie piaskowania podwozia. Nie warto jednak godzić się na kompromisy w kwestii jakości. Wybieraj zatem godnych zaufania fachowców, którzy mają wiedzę i doświadczenie w kwestii wykonywania takich prac. Zabezpieczania antykorozyjne musi obejmować wszystkie wymagane czynności, aby zagwarantować skuteczność. Piaskowanie podwozia samochodu jest jednym z istotnych etapów, który nie może zostać pominięty.

Colorest.