27 maja, 2022

Piaskowanie felg, czyli podstawa w odświeżeniu Twojego auta

Chcesz sprawić, aby Twój samochód prezentował się idealnie? Nie możesz pominąć żadnego elementu. Duże znaczenie ma między innymi wygląd felg. To części, które przykuwają uwagę, szczególnie jeśli są wykonane z aluminium lub mają charakterystyczny kształt. Niestety podczas jazdy są one narażone na liczne zabrudzenia i uszkodzenia. Jak sobie z nimi radzić? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z piaskowania felg.

Piaskowanie felg aluminiowych i stalowych – co to jest?

Piaskowanie to jeden z rodzajów obróbki strumieniowo-ściernej. Jej przeprowadzanie polega na poddawaniu danej powierzchni działaniu ścierniwa, czyli drobnych cząsteczek o działaniu ścierającym. Mogą to być między innymi:

  • piasek kwarcowy,
  • szklane kulki,
  • szlaka pomiedziowa,
  • elektrokorund,
  • soda oczyszczona.

Do piaskowania felg wykorzystuje się pierwszy materiał, czyli piasek kwarcowy. Jest on nanoszony na obręcze pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu bardzo skutecznie usuwa z nich wszelkie zabrudzenia, a także wygładza i poleruje materiał.

Można przeprowadzać zarówno piaskowanie felg aluminiowych, jak i stalowych. Przy czym w pierwszym przypadku stosuje się również szkiełkowanie i sodowanie – w zależności od pożądanego efektu.

Piaskowanie felg jest cenione przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką skuteczność w oczyszczaniu, a także precyzję działania. Dzięki zastosowaniu obróbki strumieniowo-ściernej można efektywnie opracować cały element, w tym także jego trudnodostępne miejsca. Jest to zatem niezbędne, jeśli chcesz zadbać o dobry wygląd swojego samochodu w sposób kompleksowy.

Szukasz specjalistów w dziedzinie piaskowania felg w Krakowie? Wybieraj firmy zajmujące się tym w sposób profesjonalny. Unikaj natomiast fachowców, którzy stosują w swojej pracy szkodliwe praktyki, takie jak podgrzewanie obręczy do wysokiej temperatury.

Piaskowanie felg w Krakowie – ile to kosztuje?

Chcesz zlecić piaskowanie felg w Krakowie, ale mieszkasz dość daleko od siedziby wykonawcy? Możesz skorzystać z takich usług bez wychodzenia z domu. Często istnieje możliwość przesłania elementów przeznaczonych do obróbki, które następnie zostaną do Ciebie odesłane – to szybki i wygodny sposób.

Cena piaskowania felg w Krakowie zależy natomiast od wielu czynników. Przede wszystkim od czasu potrzebnego do wykonania takiej usługi oraz poziomu trudności przeprowadzenia prac. Zależy ona także od cenników poszczególnych wykonawców. Nie warto jednak za wszelką cenę oszczędzać. W tej branży liczy się profesjonalizm i stosowanie nowoczesnych urządzeń. Warto za to zapłacić, ponieważ efekt dobrze wykonanego piaskowania felg naprawdę robi wrażenie.

Colorest.